^elejére

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

A hősökre emlékeztünk

Betűméret növelése

További fotókért kérem kattintson a fenti képre. (Fotók: Varga Pál és Őzse Péter)

1917-ben törvény rendelkezett arról, hogy május utolsó vasárnapja legyen az elesett hős magyar katonák emléknapja. Településünk önkormányzata az idén is az Orosházi Evangélikus Egyházközséggel közösen szervezte meg az ünnepséget, amely a hagyományoknak megfelelően ökumenikus istentisztelettel kezdődött Laczki János evangélikus lelkész és Iványi László esperes plébános szolgálatával. A templomkert adott otthont a megemlékezés további részének, ahol Lengyel György polgármester köszöntője után Zalai Mihály, a Békés Megyei Közgyűlés elnöke mondott beszédet. A rendezvény a Kardoskúti Főnix Kulturális Egyesület tagjainak műsorával - a 100 évvel ezelőtti történések felidézésével - folytatódott. A II. világháborús emlékmű megkoszorúzása után a temetőben koszorúztak az önkormányzat, az egyházak és a civil szervezetek képviselői, majd a résztvevőket a templomkertben felállított sátor hűvösébe szeretetvendégségre invitálták a szervezők. Az ünnepi program a pusztaközponti temetőben zárult, ahol az emlékműnél hajtottunk fejet a hősök emléke előtt.
FacebookTwitter

Copyright 2017  Kardoskút