^elejére

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Elmebajnokság

Betűméret növelése

További fotókért kérem kattintson a fenti fotóra. (Fotók: VP)

A Lantos György Emlékversenyen belül az egyik legcsendesebb játékra került sor szombaton, amelyre nyolc település negyven versenyzője látogatott el községünkbe. Az idei évben is elmondható, hogy 9 és 85 év között szinte minden korosztály képviseltette magát a sakkversenyben. A népszerű játékban öt helyi játékos is indult, akiket eredményeik alapján külön kategóriában díjaztunk. A tizenhetedik sakktornán a fiatalabb korosztály kitűnt jó eredményeivel, így elmondhatjuk, hogy a mesterek ifjú tanítványai évről-évre előkelőbb helyen végeznek. Ezen a versenynapon ellátogatott településünkre a névadó, Lantos György néhai iskolaigazgató hozzátartozója, dr. Csúcs Áron, Zsombó nagyközség jegyzője. Köszöntőjében örömét fejezte ki, hogy a Kardoskútiak sokadszorra emlékeznek meg e versenysorozattal nagymamájának testvéréről. Gyuri bácsi - ahogyan ő nevezte -, még az igazi nagybetűs pedagógust formázta, aki sport- és gyermekszeretete mellett kellemes humorával tűnt ki környezetében. Az emlékverseny keretében dr. Csúcs Áron is elhelyezte családja nevében a megemlékezés virágait Lantos igazgató úr sírhelyénél.
A sakkverseny lebonyolításában nyújtott szakmai segítségét ezúton is megköszönjük Bacsur Imrének és Horváth Antalnak.
A kilenc fordulóból álló verseny eredményei az alábbiak:
 
Vidéki játékosok helyezései:
Kunos Zoltán (Orosháza) 8 pont
Leszkó Bence (Orosháza) 7 pont
Sáfrán István (Tótkomlós) 6,5 pont
Tamási Zoltán (Orosháza) 6 pont
Kiss Ferenc (Orosháza) 6 pont
Vetró Antal (Orosháza) 6 pont
 
Kardoskúti játékosok helyezései:
id. Kincses István 5 pont
Héjja Bálint 4,5 pont
Dunai Attila 4 pont
 
Különdíjak:
Legfiatalabb eredményes versenyző: Ökrös Zsombor (Orosháza)
Legidősebb versenyző: Héjja András (Kardoskút)
 
Az idei versenynaptár utolsó sportága az ulti, amelyre vasárnap minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Szóljon hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

FacebookTwitter

Copyright 2017  Kardoskút